logo jbmd   0747600700 
0747600700 
חווית משתמש - כל יום הוא חוויה חדשה User eXperience
מכללת מדיאטק ג'ון ברייס – המכללה המובילה למחשבים והייטק , נבחרה זו השנה השישית ברציפות לבית הספר המקצועי הטוב ביותר ללימודי מחשבים – כך עולה מסקר גאוקרטורפיה, שנערך עבור "המבחן של המדינה", מציגה את הקורס החדש לחווית משתמש

המכללה המקצועית ללימודי מחשבים
אודות קורס
למה להתמחות ב- UX?
חווית משתמש - UX מגדירה את המוצר ואת ההצלחה שלו!
בעידן הטאבלטים והסמארטפונים, כולם מבינים שחווית משתמש (User eXperience) היא מרכיב קריטי בכל אפליקציה, מכשיר או מערכת. גורלה של אפליקציה נקבע לאחר מספר קטן של פעמים בו הפעיל אותה המשתמש. אם היא מצאה חן בעיניו וסיפקה את צרכיו, הוא ימשיך להשתמש בה וכך גם רוב המשתמשים האחרים, אבל אם לא, אז היא תהפוך לעוד אייקון לא שימושי במקרה הטוב, במקרה הפחות טוב הוא יסיר אותה ויחווה דעה שלילית עליה. באתרי אינטרנט העוסקים במכירה, UX טוב יגרום לכך שכמות המכירות תהיה גדולה, הלקוחות ישובו ויקנו וימליצו על האתר כך שקהל הלקוחות יגדל.

מומחי UX הפכו לאנשי המפתח בחברות הייטק וסטארטאפים מכיוון שהתוצר של עבודתם מהווה מרכיב חשוב בהצלחת המוצר.

נראות, שימושיות והרגשה

עבודת אפיון חוויית המשתמש של המוצר כוללת, יכולת חשיבה מקורית, פתרון בעיות, חזון וראיה אסטתית מצד אחד, מול יישום קפדני ויכולות ניתוח תוצאות מצד שני. בחברות היי טק עובדים בד"כ עם מומחי UX פנימיים או באמצעות חברות יעוץ חיצוניות המתמחות ב-UX. אם הנכם מחפשים עבודה מעניינת ודינמית שבה חידושים טכנולוגיים הם לב העשייה והנכם מעוניין להיות אנשי מפתח מובילים בארגונכם, מומחה UX זו העבודה עבורכם.
חומרי לימוד של הקורס
אז רגע, UX זה רק למומחים בתחום?
לא, UX זה לא רק למומחים בתחום! גם אם אינכם מתכוונים להיות מומחי UX, נדרש לכם ידע בתחום זה, בין אם הנכם מפתחים, מעצבים, מנהלי מוצר ואחרים. למרות שהשקעה ב-UX היא דבר חיוני, לא בכל חברה ובמיוחד לא בסטארטפים צעירים, מועסקים מומחי UX. במקרים אלה, חובה על היזמים להבין ב-UX על מנת שהגרסאות הראשונות של המוצר יוכלו "לעבור מסך" .
התואר ההסמכה והבידול CMT
התואר, ההסמכה והבידול
תעודת הסמכה UXPRO הנה ההסמכה לחווית משתמש הניתנת בשיתוף מכללת מדיאטק ג'ון ברייס ו - Mouse UX. ההסמכה פותחה על ידי מקצועני חווית משתמש. הסמכת UXPRO מעידה על המחזיקים בה כבעלי ידע מוכח ומהימן בחווית משתמש. בעלי תעודת ההסמכה רשאים להציג את לוגו UXPRO על כרטיסי הביקור, ניירת משרדית וכו' ומשתייכים אוטומטית למועדון אקסקלוסיבי של מעצבי חווית משתמש בישראל.

הסמכת UXPRO

אודות קורס מעצבי מולטימידה
אודות הקורס
הקורס יעניק לתלמידים כלים תאורטים ומעשיים לאפיון UX ובסופו תוענק הסמכת UXPRO . בקורס ילמדו הכלים והכישורים הנדרשים ממאפיין UX ויאפשרו לבוגרים להשתלב בשוק ההייטק בתור מאפייני UX כבר לאחר סיום הקורס. אם אתם מחפשים עבודה מעניינת ודינמית שבה חידושים טכנולוגיים הם לב העשייה ואתם מעוניינים להיות אנשי מפתח מובילים בארגונכם, מומחה UX זו העבודה עבורכם.
מנהל התחום טל גרו
מנהל התחום: משה שחם
משה שחם מנהל התחוםמשה שחם, מנהל תחום UX, המרצה המוביל בקורס ומנכ"ל חברת Mouse UX המתמחה בממשקי משתמש מתקדמים.
משה הינו בעל תואר BA במדעים קוגניטיביים ו- .M.Sc בהנדסת אנוש וממשקי משתמש מאוניברסיטת בן גוריון. לאחר מספר שנים בהם בנה והוביל את תחום הUX בחברת Puzzlehead הקים משה את MOUSE UX בשנת 2008. למשה מעל 15 שנות נסיון בארץ ובחו"ל מול חברות ענק כגון Boeing , Bell והכשיר לא מעט מאפייני UX שהיום נמצאים בחוד החנית של תחום ה-UX בארץ. בנוסף משמש משה כמנטור בתחום ה-UX לסטארטאפים צעירים ומביא איתו את נסיונו העשיר והידע המעמיק שלו באפיון, עיצוב ופיתוח.

במהלך השנים משה וצותו פיתחו מתודולוגיה יחודית הנקראת Creative Systematic Design המאפשרת לנו להיות חדשניים וקריאיטיבים בצורה שיטתית. השיטה מבוססת על עקרונות החדשנות של המדען היינריך אלטשולר ומתמקדת בתחום ממשקי המשתמש.

המוטו שמנחה משה הוא שממשק צריך לשרת את המשתמש אך בו בזמן לבדל אותו מהמתחרים וליצור פער שיקח להם זמן ומאמץ לצמצם אותו. איך יוצרים את הפער הזה? חדשנות באפיון, חדשנות בעיצוב וחדשנות בחוויה.
היקף הקורס גרפיקה
מבנה והיקף מסלול הלימודים:
היקף מסלול הלימודים ערב המלא הנו 125 שעות, עפ"י התכנית הבאה:
25 מפגשי ערב בני 5 שעות הוראה בכל מפגש ובסה"כ 125 שעות הוראה.

קורסי ערב נלמדים פעמיים בשבוע, בין השעות 17:30 ועד 21:30
(או ימי ג' בשעות 17:30-21:30 + ימי ו' בשעות 09:00-13:00)
בכל מפגש 5 שעות הוראה.
בניית אתרים קהל יעד
קהל יעד
באופן כללי הקורס מתאים לכל מי שעוסק בתכנון עיצוב ופתוח אפליקציות, מערכות ואתרים. ובפרט ל:
 • כל מי שרוצה להתמקצע בתור מומחה UX
 • סטאראפיסטים
 • מנהלי מוצר
 • מעצבים גראפים המעוניינים להתמחות בעולם הדיגיטל
 • מתכנתים ובעיקר לאלה המתכננים להתמחות ב-Mobile, Web, Front End
 • מנהלי פרוייקטים
תנאי קבלה לקורס טכנאי
דרישות קדם
המסלול מיועד לבעלי רקע מקצועי בעולמות התוכן, הגרפיקה או האינטרנט. נדרש ידע מוקדם של עולם האינטרנט והאפליקציות. הבנה באחד או יותר מהתחומים הבאים מהווה ייתרון:
 • פסיכולוגיה/ מדעי ההתנהגות
 • עיצוב גראפי
 • תכנות web/mobile
 • ניהול מוצר/ניתוח מערכות
 • תעשיה וניהול
 • עריכת תוכן דיגיטאלי
 • כמו כן, על המועמדים לעבור מבחן התאמה וראיון אישי.
חומרי לימוד של הקורס
חומרי לימוד
כמכללה החדשנית בצפון, מכללת מדיאטק ג'ון ברייס מספקת ללומדים חומרי לימוד בפורמט דיגיטאלי. היתרונות בחומרי לימוד דיגיטליים: זה נוח, זמין, עדכני וירוק. ניתן לקרוא מהמחשב האישי, מהסמארטפון או מהטאבלט.

חלק מחומרי הלימוד עדיין מועברים בפורמט דפוס ומוחלפים בהדרגה לחומרים דיג
תעודת סיום טכנאי סמארטפון
תעודת סיום
לבוגרי המסלול אשר יעמדו ב-80 אחוז נוכחות לפחות, בכל תנאי התקנון ובכל מטלות, עמידה במבחנים פנימיים ובתנאי הגשת הפרויקטים. תוענק תעודת סיום מטעם ג'ון ברייס מדיאטק הייטק.

תעודת סיום מטעם ג'ון ברייס מדיאטק הייטק

תעודת סיום קורס חווית משתמש מטעם ג'ון ברייס מדיאטק הייטק
השמה בעבודה
מערכת ההשמה בחטיבת ההדרכה של מטריקס, מסייעת לכל המעוניין בכתיבת קורות חיים ובהפניה למקומות עבודה. המרכז הנו יחידה עצמאית בתוך מכללת ג'ון ברייס מדיאטק הייטק ומשרת את מגוון הארגונים בצפון הדורשים כח אדם מיומן בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב. אחוזי ההשמה של המכללה הנם כבר כיום מהגבוהים בישראל ומאות בוגרים מוצאים את מקום עבודתם כל שנה בארגונים המובילים בצפון. ביחידה פותחו שיטות, כלים ואמצעים נוספים שתפקידם טיפול פרטני בכל בוגר בנושא השמה בעבודה.
תוכנית הלימוד
מבוא מבוא
תהליך אפיון תהליך האפיון
אפיון ועיצוב מסכים אפיון מפורט ועיצוב מסכים
סוגי סביבות סוגי סביבות
מבחני AB מבחני שימושיות ו-A/B Testing
נושאים מעשירים נושאים מעשירים

קורס דינאמי ומקצועי עקב הדינאמיות בתחום, ייתכנו שינויים בקורס משיקולים מקצועיים והתקדמות הטכנולוגיה.


49027 מק"ט


 

 
צור קשר שירות לקוחות מפת האתר דרושים כנסים סניפים שירותים אודות דף הבית
Sun